Premium Mobile opinie i oferta 2020

Niedawno pisałam o tym, że Premium Mobile było królem przenosin w 2019 roku, tymczasem już ukazał się kolejny raport MNP. To raport za 1Q 2020 i wiecie co? Znowu Premium ma dodatni bilans, tym razem to 17 326 numerów. W obliczu takiego sukcesu postanowiłam bliżej przyjrzeć się operatorowi. Chcę przedstawić Wam aktualną ofertę i sprawdzić, co klienci o niej mówią. Stąd też dziś zbieram też dla Was Premium Mobile opinie. Ale zacznę jednak od oferty. 😉

Aktualna oferta Premium Mobile 2020

Oferta Premium Mobile składa się z 4 abonamentów: FreedomPL, Freedom1, Freedom2 i Freedom3. Operator ma też abonament dla 2 i 3 osób, ale to na koniec.

Premium Mobile oferta 2020

Pierwsze co rzuca się w oczy to ceny. Jak widzicie najtańszy abonament Premium Mobile kosztuje tylko 16,70 zł, a najdroższy mniej niż 30 zł. W każdym abonamencie mamy duży pakiet internetowy, a w dwóch droższych dostajemy też nielimitowane MMS-y. Operator udostępnia zasięg Plusa, internet LTE i daje nam umowę na czas bezterminowy. Opłata aktywacyjna wynosi zawsze 29 zł. Chyba przyznacie, że trudno o lepszą ofertę. Jest tanio, jest dużo internetu, jest niezobowiązująco. Czego chcieć więcej?

Dla mnie osobiście najbardziej kusząco wygląda abonament Freedom2 z pełnym no limit i pakietem aż 20 GB. Do tego ta cena… Moim zdaniem ten abonament jest bezkonkurencyjny.

Premium Mobile Duet i rodzinny

Chociaż abonament w Premium Mobile jest tani, to może być jeszcze tańszy, kiedy weźmie się 2, 3 lub więcej ofert na raz. Jak to działa? Otóż możecie skomponować Premium Mobile abonament rodzinny z ofert: Freedom1, Freedom2, Freedom3. Za pierwszy zapłacicie pełną cenę, a za każdy kolejny o 5 zł mniej. Przykładowe oferty przedstawia tabela poniżej, skopiowana ze strony operatora.

Premium Mobile abonament rodzinnyJeśli więc zdecydujecie się na duet, oszczędzicie 5 zł miesięcznie, jeśli na trio – 10 zł itd., itp.

Zasady są przejrzyste, a oferta jeszcze tańsza przez co jeszcze bardziej kusząca. Skoro już poznaliście aktualną (na dzień 15.04.2020) ofertę Premium Mobile, skupmy się na opiniach. Tak, czas na Premium Mobile opinie!

Premium Mobile opinie

Żeby mieć jak najpełniejszy obraz sytuacji wpisywałam w wyszukiwarkę: Premium Mobile opinie, Premium Mobile opinie forum, opinie o Premium Mobile i wszelkie inne kombinacje słowne związane z tematem, które tylko przyszły mi do głowy. Bardzo chciałam trafić nie tylko na pochwały i peany na temat operatora, ale też na gorzkie żale. No i trafiłam. Od razu chcę jednak coś zaznaczyć. Nie brałam pod uwagę skarg wynikających z niewiedzy. A uwierzcie mi, jest takich sporo. Niektórzy po prostu nie mają najwyraźniej w zwyczaju poczytać o usługach, zanim się na nie zdecydują. Nie wnikają w regulamin, cennik, a potem szok z niedowierzaniem. No i właśnie tego typu uwagi pominę milczeniem.

Gdybym jednak miała zebrać wszystko co znalazłam pod hasłem Premium Mobile opinie i pogrupować to jakoś, to podzieliłabym wszystko na 4 kategorie: opinie o ofercie, obsługa klienta Premium Mobile – opinie, zasięg i roaming.

Premium Mobile opinie o ofercie

Jeśli chodzi o ofertę, to nie znalazłam skarg. Trudno się temu dziwić. Sami widzieliście, że oferta Premium Mobile jest tania i bardzo korzystna.

Obsługa Klienta Premium Mobile – opinie

W tym drugim punkcie, nie jest już tak różowo. Zdania są podzielone. Jedni chwalą i piszą, że wszystko szybko załatwili, że bezproblemowo. Inni natomiast skarżą się na niekompetencję pracowników. Dotyczy to zwłaszcza kwestii związanych z wyjaśnianiem opłat na fakturze.

Najczęściej jednak pojawiają się głosy, że infolinia jest płatna, a nie bardzo jest dla niej alternatywa skoro Premium Mobile prawie nie ma swoich punktów stacjonarnych. Być może wynika to z faktu, że nie wszyscy jeszcze wiedzą, że z operatorem darmowo i bardzo szybko można się skontaktować przez Messenger na Facebook’u. Ci, którzy korzystają z tej właśnie formy kontaktu są zadowoleni i mówią, że odpowiedzi na zapytania dostają bardzo szybko. Do tego za darmo oczywiście.

Po przeczytaniu różnych opinii na temat obsługi klienta pomyślałam sobie, że to chyba coś, co kuleje mniej lub bardziej u prawie każdego operatora. Prawie zawsze załatwianie niestandardowych spraw, np. związanych z jakimiś zagadkowymi naliczeniami, jest problematyczne. Ja nigdy nie byłam w Premium Mobile, ale dokładnie takie same zarzuty mogłabym postawić wobec mojego obecnego i poprzedniego operatora (T-Mobile i Play). Chyba właśnie z tego powodu nie uważam, żeby to był powód do uznania obsługi Premium Mobile za gorszą niż u konkurencji. Ale to oczywiście tylko moje zdanie. Zresztą, kiedy skończy mi się umowa, może osobiście sprawdzę jak to jest z tym Premium Mobile. Tak, czy inaczej nie może być bardzo źle, skoro jest też sporo pozytywnych opinii.

Premium Mobile opinie o zasięgu

Następna grupa opinii dotyczy zasięgu. I tutaj to dopiero jest ciekawie. Są osoby, które zapewniają, że „o dziwo” mają więcej kresek w Premium Mobile, niż na drugim telefonie z abonamentem Plusa. Wielu twierdzi, że zasięg jest w porządku i jeszcze się na nim nie zawiedli nawet w podróży. Jednak są też głosy, które zapewniają, że problem z zasięgiem mają nawet w centrum Warszawy. No więc jak to tak naprawdę jest? Komu wierzyć?

Na szczęście w sumie o słabym zasięgu nie ma zbyt wielu opinii, więc myślę, że to nie jest jakiś wielce odczuwalny problem. Inaczej zakładam, że temat byłby poruszany w opiniach zdecydowanie częściej. W każdym razie to, co znalazłam na temat zasięgu w Premium, nie odstraszyło mnie absolutnie.

Premium Mobile roaming

W zasadzie to jest właśnie ta część, której początkowo miałam nie opisywać. Dlaczego, bo w zasadzie wszystkie skargi związane z roamingiem wynikają z niewiedzy klientów. Być może wielu z nich przywykło do tego, że u operatorów wielkiej czwórki, w ramach roamingu coś tam zawsze mają bezpłatnie. W Premium Mobile natomiast korzystanie z roamingu zawsze jest płatne. Co więcej, żeby z niego skorzystać, trzeba go wcześniej włączyć  u operatora. To może być dla kogoś niekomfortowe. W końcu trzeba jeszcze przed wyjazdem zlecić włączenie usługi, która u innych jest domyślnie aktywna. W tym przypadku działa to jednak na korzyść klienta, bo nie naraża go na dodatkowe koszty.

Moja opinia o opiniach Premium Mobile

Opinie o Premium Mobile generalnie rzecz ujmując są dobre. Oczywiście zdarzają się też niepochlebne, jak o każdym innym operatorze. Mimo to, całokształt przemawia na korzyść Premium. Wydaje się, że problemy w kontakcie są sporadyczne i dotyczą raczej nietypowych spraw, zasięg jest raczej dobry, a z roamingiem nie mają problemu osoby, które o nim poczytały jeszcze przed wyjazdem.

Zdarzały się też opinie o problemach z konfiguracją MMS-ów, ale nie wiadomo dokładnie czy wina leżała po stronie operatora, telefonu czy użytkownika, więc trudno rozsądzać.

Po przejrzeniu różnych opinii stwierdzam, że mnie nie odstraszyły. Większość z nich jest pozytywna. Nie znalazłam też zarzutów, których nie stawia się wobec innych operatorów. Nie widzę więc powodów, żeby obawiać się Premium bardziej niż jego konkurencji.

Co więcej, stały przypływ nowych klientów i mała ilość tych, którzy odchodzą, dodatkowo przemawia dla mnie na korzyść Premium Mobile. W końcu, gdyby było naprawdę źle, proporcje byłyby zupełnie odwrotne.

Play vs koronawirus – kto wygrywa?

Play to jeden z największych polskich operatorów komórkowych. Jedni gotowi są dać się za niego pokroić i ślubują mu wierność aż do śmierci, inni nienawidzą i kipią żądzą zemsty za zbyt wysokie rachunki. Oczywiście mówimy teraz o skrajnych postawach, ale przecież wiecie, że takich w naszym kraju nie brak. 😉 Tak, czy inaczej w związku z szalejącym koronawirusem Play na swoim blogu podał kilka ważnych informacji, które pokazują jak sobie radzi z tym wrogiem ludzkości. Dlatego dziś wpis o Play vs koronawirus. Jak myślicie, kto wygrywa? 😉

Play vs koronawirus

Jak się pewnie domyślacie koronawirus ma ogromny wpływ na obciążenie sieci komórkowej.  Każą nam siedzieć w domach, więc grzecznie siedzimy. Nikt nie chce się zarazić i nikt nie chce zarazić kogoś. Nie wiadomo czy  ostatecznie ta druga opcja nie okazałaby się gorsza. Z koronowirusa większość z nas może się przecież wyleczyć, ale jak się uchronić przed zemstą zarażonego sąsiada? Z tym może być różnie… Kto wie czy taki delikwent nie okazałaby się śmiertelnym zagrożeniem w przeciwieństwie do korowanego wirusa. Tak, czy inaczej warto zostać w domu i wielu z nas tak właśnie robi.

A kiedy tak się siedzi w czterech ścianach to łatwo o nudę, czyż nie? Po pierwszych godzinach radości przychodzi właśnie ona – straszna nuda. Jak ją zabić? Wielu nadrabia w tym celu filmowe zaległości na Netflixie. Inni co chwila dzwonią do mamy, babci, dziadka, cioci, żeby się upewnić czy aby nie mają kaszlu albo czy ta tona ryżu kupiona tydzień temu jeszcze im się nie skończyła. Tak, czy inaczej internet jest oblegany całe dnie przez uwięzionych w domach uczniów i studentów.  Play informuje, że ruch transmisji danych w ciągu dnia wzrasta o 40% i dopiero wieczorem wyrównuje się do standardowego poziomu. Także natężenie ruchu głosowego w Play skoczyło w górę, choć nieco mniej bo 0 30%. Czy ta sytuacja może mieć wpływ na jakość usług świadczonych przez operatora?

Walka o jakość usług Play

Odpowiedź na zadane wcześniej pytanie brzmi: TAK. Play doskonale o tym wie dlatego informuje: „Nasz dział techniczny nieustannie monitoruje i optymalizuje funkcjonowanie sieci, aby zapewnić niezakłócony dostęp do świadczonych usług. Sieć Play została zaprojektowania w sposób, który uwzględnia jej większe niż standardowe wykorzystanie, tak jak na przykład w Sylwestra lub podczas największych wydarzeń sportowych”.

Póki co, Play wygrywa. Sieć działa jak należy i dumnie znosi obciążenia. To się chwali.

A co z ochroną nie tyle przed spadkiem jakości usług, ile przed samą możliwością zarażenia się klientów i pracowników koronawirusem? Play stosuje się do wszelkich zaleceń rządowych. Podaje: „Salony Play pozostaną otwarte w lokalizacjach, na które zezwalają obecne rozporządzenia. Z uwagi na dynamiczną sytuację, przed wizytą w sklepie zachęcamy do sprawdzenia, czy jest on czynny. Numery telefonów do salonów można znaleźć na stronie play.pl/pomoc/salony-play.html. Wszyscy pracownicy sklepów, które pozostaną otwarte, zostali poinstruowani o zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Rozszerzyliśmy też codzienne procedury higieny i bezpieczeństwa zapewniając m. in. silniejsze środki do dezynfekcji.

Ponadto operator zachęca klientów do korzystania ze zdalnych form kontaktu. Można np. dzwonić do Biura Obsługi Klienta pod numer: 790 500 500 lub korzystać z aplikacji  Play24. Myślę, że wielu chętnie zastosuje się do tych zaleceń. W końcu to nie tylko bezpieczniejsze, ale też wygodniejsze wyjście. A jak z koronawirusem radzą sobie inne sieci komórkowe?

Telefony za 1 zł z abonamentem – czy to się opłaca?

Każdy duży operator ma w swojej ofercie abonament z telefonem. Często przyciąga nas ofertami z telefonem za złotówkę. Całkiem sporo osób chętnie się na nie decyduje. Dlaczego? Bo łatwiej wydać na telefon złotówkę niż 2 tys. zł. Oczywiście mamy gdzieś tam z tyłu głowy świadomość, że te wszystkie telefony za 1 zł wcale takie tanie nie są. Wiemy przecież, że potem co miesiąc trzeba spłacać za nie raty, a im smartfon lepszy, tym wyższe. Dlatego pytam, czy warto iść na taki układ? Czy to naprawdę się opłaca?

Telefony za 1 zł u operatorów

Zacznijmy od uczciwego przyjrzenia się cenom telefonów u różnych operatorów. Prawda jest taka, że wcale nie zawsze sprzedają nam je po zawyżonej cenie. W niektórych przypadkach może nawet wyjść nam nieco taniej. Spójrzmy na przykład na abonament z telefonem za 1 zł w Play.

W ofercie SOLO M możemy dostać za 1 zł Xiaomi Mi 9 Lite, płacąc miesięcznie 95 zł. Ile wyniesie nas sam telefon? Kwota abonamentu bez telefonu to 55 zł. Wychodzi więc na to, że za telefon płacimy 40 zł miesięcznie + 1 zł wydane na start. W sumie daje to: 961 zł. Czy to dużo? Nie. Na Ceneo widać, że w sklepach ceny tego modelu zaczynają się od 1040 zł.

Czy abonament z telefonem za 1 zł się opłaca?

Czy w takim razie warto wziąć ten telefon za 1 zł z abonamentem? To zależy. Jeśli tak czy inaczej chcecie mieć abonament w Play, to oczywiście tak, w tym przypadku warto wziąć ten smartfon za 1 zł u operatora. Jeżeli jednak nie upieracie się przy abonamencie u jednego z 4 największych operatorów  (Play, Plus, Orange, T-Mobile), to możecie zapłacić mniej.

Jeśli weźmiecie tani  abonament w takim na przykład Premium Mobile czy Lajt Mobile, to będziecie miesięcznie  wydawać na niego około 20 zł. W skali 24 miesięcy daje nam to łącznie 480 zł. Przy abonamencie SOLO M za samą w ciągu 2 lat ofertę zapłacicie 1 320 zł, czyli prawie 3 razy więcej. Dlatego jeśli nawet kupicie telefon o 50 zł drożej niż u dużego operatora (choć jak się dobrze poszuka to można znaleźć też taniej), to i tak jesteście sporo do przodu (1320 zł – 480 zł – 50 zł = 788 zł). Prosty rachunek w nawiasie pokazuje, że z samej różnicy w cenie abonamentu po dwóch latach jesteście o 788 zł mniej stratni.

Telefony za 1 zł to jest jakieś wyjście dla tych,  którzy wolą rozkładać większe wydatki na dłuższy okres spłat. Jednak uczciwie rzecz ujmując można sporo oszczędzić biorąc telefon i abonament oddzielnie. W końcu większość sklepów umożliwia spłatę telefonu w 10 ratach. Dlatego moim zdaniem ze względów finansowych lepiej nie łapać się na telefony za 1 zł.

Abonament rodzinny – porównaj i wybierz!

Jaki masz abonament? Co obejmuje i ile za niego płacisz? Wiele osób przyznaje, że oferty wielkich operatorów są coraz droższe, a tymczasem chciałoby się raczej obniżać, a nie zwiększać swoje wydatki. Jak to zrobić?  Odpowiedzią może być abonament rodzinny? Próbowałeś już kiedyś tego rozwiązania?

Abonament rodzinny – porównaj i wybierz

Cała wielka czwórka, czyli Orange, Play, Plus i T-Mobile mają w swojej ofercie abonamenty rodzinne. Cenowo są rzecz jasna korzystniejsze niż abonamenty indywidualne. Mimo to daleko im do tanich. Na szczęście są też operatorzy wirtualni! Część z nich też oferuje abonamenty rodzinne i to w znacznie lepszych cenach. Tylko jak tu się przekopać przez cały gąszcz ofert i wybrać najlepszą? Cóż wystarczy przeczytać porównanie abonament rodzinny! Znajdziesz tu najlepsze i najtańsze oferty grupowe różnych operatorów. Dzięki temu szybko zorientujesz się w rozpiętości cenowej i łatwiej Ci będzie podjąć mądrą decyzję.

Oferty grupowe naprawdę mogą pomóc obniżyć miesięczne wydatki na telefon, ale tylko wtedy, kiedy wybierze się mądrze. A żeby to zrobić, trzeba mieć porównanie. Dlatego raz jeszcze zachęcam Cię do przeglądania zestawień abonamentów. Zwłaszcza tych ze strony mobilny-ranking.pl!

Premium Mobile – król przenosin w 2019 roku

Na przenoszeniu numerów my zwykle zyskujemy, ale operatorzy raz zyskują, a raz tracą. Duzi operatorzy zwłaszcza Play, sporo w ostatnim czasie stracili. Odpływa od nich wielu klientów, co przekłada się też na straty finansowe. Jest jednak pewien wyjątek. To operator wirtualny, który za każdym razem zyskuje znacznie więcej numerów niż traci. Chodzi o Premium Mobile – króla przenosin 2019 roku. Poznajcie jego wyniki i źródło sukcesów!

Premium Mobile – wyniki 2019 rok

Kwartalne raporty MNP pokazują ile dany operator przyjął, a ile oddał numerów. Liczy się ostateczny bilans czy ilość nowych numerów po odjęciu straconych. Zobaczcie jak prezentował się bilans Premium Mobile na koniec każdego kwartału 2019 roku.

 • IQ 2019 +17 617 numerów
 • IIQ 2019 +14 179 numerów
 • IIIQ 2019 +13 602 numery
 • IVQ 2019 +16 340 numerów

Jak widać, ani razu ostateczny wynik tego operatora nie był ujemny. Nie zdarzyło się, żeby Premium Mobile więcej numerów oddał, niż przyjął. Czy to jest coś niezwykłego? Tak! Bo nie tylko za każdym razem miał dodatni bilans, ale też za każdym razem przekraczał on 10 tys! Nie ma drugiego operatora wirtualnego, który mógłby pochwalić się choć w połowie tak dobrymi wynikami. Ostatecznie w 2019 roku Premium zyskał aż 61 738 numerów. Skąd taki fenomen? Przecież to już 3 rok z rzędu, jak operator osiąga takie wyniki. Odpowiedź jest prosta, to oferta Premium przyciąga tak wielu nowych klientów. Trudno się dziwić, jest tania i korzystna. Jeśli jeszcze doda się do tego umowę bezterminową i zasięg Plusa, to mamy wystarczające argumenty, żeby przynajmniej spróbować korzystać z usług Premium Mobile. A Wy? Już próbowaliście?

Najlepszy abonament do 20 zł – sprawdź który wybrać!

Bez abonamentu telefonicznego nie da się dziś funkcjonować. A przynajmniej byłoby to bardzo trudne. Na tyle trudne, że nie umiem sobie tego wyobrazić. Sęk jednak w tym, że abonamenty potrafią być naprawdę drogie. Nie każdego stać na płacenie co miesiąc po 50, 60 czy 70 zł za telefon. Zresztą nawet jeśli kogoś stać, to nie każdy chce tyle wydawać. Rodzi się więc pytanie czy można znaleźć dobry, a tani abonament? Niech to będzie na przykład abonament do 20 zł. Od razu powiem wyraźnie, że TAK, można! Ba, jest ich całkiem sporo, więc można nawet trochę poprzebierać. Poniżej przedstawię Wam moim zdaniem najlepsze z nich.

Oferty ważne na dzień 16.07.2019

Najlepszy abonament do 20 zł, a wielka czwórka

Zanim przejdę do konkretnych ofert muszę Was o czymś uprzedzić. Nie będą to oferty tzw. Wielkiej Czwórki. Oznacza to, że w moim osobistym zestawieniu nie znajdziecie abonamentów Orange, Play, Plusa czy T-Mobile. Powód? Sprawa jest dość oczywista, u nich nie znajdziecie abonamentów do 20 zł. Nie myślcie więc, że kieruje mną jakieś uprzedzenie. Jeśli kiedyś zrobię zestawienie na najtańszy abonament u wielkiej czwórki, to zobaczycie od jakich cen startują. Tymczasem przejdźmy do operatorów wirtualnych, którzy mają przede wszystkim tanie oferty. Na szczęście dla nas! 🙂

Abonament do 20 zł – jaki będzie najlepszy?

Oferty, które zaraz opiszę są ułożone według moich zupełnie subiektywnych odczuć i preferencji. Chcę więc, żebyście wiedzieli, że dla mnie najlepszy abonament do 20 zł to taki, w którym mamy nielimitowane połączenia, SMS/MMS i jak najwięcej internetu. Dlatego oferty, które umieszczę w zestawieniu nie są zwykle najtańszymi propozycjami operatorów, ale tymi najbogatszymi do 20 zł.

I teraz już mogę Wam przedstawić pierwszą świetną i tanią ofertę!

Multimedia – multiAktywny BIS – 10GB

Abonament do 20 zł w Multimediach, który uważam za najlepszy to multiAktywny BIS – 10GB.  Dlaczego? Ponieważ zawiera:

 • połączenia na komórki i stacjonarne – bez limitu
 • SMS/MMS – bez limitu
 • pakiet 10GB

A cena? Po wyrażeniu zgody na e-fakturę zapłacimy co miesiąc 19,99 zł. Jak widzicie abonament daje nam naprawdę wiele, a przy tym mieści się w 20 zł. Jeśli jednak ktoś woli płacić mniej, to może zdecydować się na ofertę za 14,99 zł, w której jednak dostanie pakiet jedynie 2 GB. Ja polecam pierwszy wariant.

NAU Mobile – Plan Niebieski

Następna doskonała oferta należy do NAU Mobile i jest to Plan Niebieski. Dostajemy tu w zasadzie to samo, co w Multimediach, czyli:

 • połączenia na komórki i stacjonarne – bez limitu
 • SMS/MMS – bez limitu
 • pakiet 10GB

Ile kosztuje ten abonament? 19,80 zł miesięcznie, a więc jeszcze taniej! Można? Można! To naprawdę świetna propozycja do 20 zł! I umowę podpisujemy na 12 miesięcy, nie na 24.

Premium Mobile – Freedom1

Kolejny abonament do 20 zł, który warto wziąć pod uwagę to Freedom1 należący do Premium Mobile. Na marginesie, to operator, który już trzeci rok jest królem przenosin! Co daje nam wspomniany abonament?

 • połączenia na komórki – bez limitu
 • min. na stacjonarne – 0,29 zł
 • SMS – bez limitu
 • MMS – 0,29 zł
 • pakiet 10GB

A cena? 19,90 zł. Propozycja Premium Mobile, jak sami widzicie nie zawiera bezpłatnych MMS-ów i połączeń na numery stacjonarne. Jednak jej wielką zaletą jest możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony. Ale idźmy dalej!

Otvarta – O! Korzystna!

Następny dobry abonament do 20 zł to O!Korzystna! Otvartej. Co obejmuje?

 • połączenia na komórki i stacjonarne – bez limitu
 • SMS- bez limitu
 • MMS – 0,29 zł
 • pakiet 11GB

W tej ofercie brakuje co prawda MMS-ów, ale za to mamy o 1 GB większy pakiet internetu. Miesięczny koszt wynosi 17,99 zł, czyli taniej niż u poprzedników. Prócz tego znowu umowę można zawrzeć na czas nieokreślony.

Lajt Mobile – No Limit M

Teraz kolejny abonament za 17,99 zł miesięcznie. Tym razem to No Limit M od Lajt Mobile. Co mamy do dyspozycji za takie pieniądze?

 • połączenia na komórki i stacjonarne – bez limitu
 • SMS/MMS – bez limitu
 • pakiet 4GB

Jak widzicie dostajemy mniejszy niż u konkurentów pakiet internetu, za to znowu mamy MMS-y, umowę bezterminową i póki trwa promocja, pierwsze 3 miesiące płacimy 0 zł.

Virgin Mobile – Plan 1_24M

Następna oferta godna rozważenia to Plan 1_24M od Virgin Mobile. Oto, co dostajemy w ramach tego abonamentu:

 • połączenia na komórki – bez limitu
 • SMS – bez limitu
 • pakiet 9GB

Cena tej oferty to 19 zł miesięcznie. Co ważne, musimy podpisać umowę na 24 miesiące. Owszem, można też wybrać sobie abonament bezterminowy, ale w cenie 20 zł zmieści nam się jedynie 6GB miesięcznie. Stąd też, jeśli komuś nie potrzeba 9 GB, to lepsza może być dla niego oferta bezterminowa. Jeśli jednak potrzebujecie większy pakiet, to Plan 1_24M będzie lepszym rozwiązaniem.

Netia – Netia Mobile SOLO

Na koniec przedstawiam jeszcze 2 moim zdaniem jednak najsłabsze oferty. Pierwsza z nich należy do Netii. To abonament Netia Mobile SOLO. Obejmuje:

 • połączenia na komórki i stacjonarne – bez limitu
 • SMS/MMS – bez limitu
 • pakiet 2GB

Za ten abonament zapłacimy równe 20 zł co miesiąc. Umowę podpisujemy na 24 miesiące. Wadą jest tutaj naprawdę niewielki pakiet internetowy. W dzisiejszych czasach 2 GB to już prawie tyle, co nic. No, ale jeśli akurat Wam wystarczy, to cała reszta jest nielimitowana 😉

Vectra – Start 2 GB

Ostatni abonament wpasowujący się w moje kryteria to Start 2GB Vectry. Uważam też, że jest najmniej korzystną opcją ze wszystkich przedstawionych wyżej. Dlaczego? W ramach abonamentu dostajemy:

 • połączenia na komórki – bez limitu
 • 100 min na stacjonarne
 • 100 SMS/MMS
 • pakiet 2GB

Dalej jest to abonament do 20 zł, bo kosztuje miesięcznie 19,99 zł. Nie da się jednak nie zauważyć, że jest znacznie uboższy od wszystkich poprzednich. Do tego umowę podpisujemy na 24 miesiące…

Abonament do 20 zł – kilka słów podsumowania

Abonament do 20 zł może być różny. Nie sposób nie zauważyć, że podane przeze mnie oferty znacząco różnią się między sobą. Ale ostatecznie nasze potrzeby też bywają różne. Jeden wysyła MMS-y, drugi już zapomniał, że w ogóle coś takiego istnieje. Dla jednego 2 GB to bogactwo, innemu 10 ledwo starcza. Właśnie dlatego w moim zestawieniu znalazły się wszystkie propozycje do 20 zł jakie udało mi się znaleźć. A co oceny i wyboru, to już zostawiam Wam. 🙂

Personalizowane etui na telefon od Plusha

Wyrażaj się młody człowieku! Tak właśnie brzmi hasło reklamowe nowej promocji Plusha. Tymi słowami operator (więcej innych operatorach w Polsce dowiesz się z tej strony) zachęca do stworzenia własnego projektu etui na telefon. Jak to zrobić? Jakie są warunki promocji?

Personalizowane etui na telefon

Żeby skorzystać z promocji musisz posiadać Plush na Kartę, Plush ABO albo Plush Internet. To podstawowy warunek. Jeśli ten warunek spełniasz to możesz otrzymać etui na telefon FunnyCase. Co najlepsze sam projektujesz jak  ma wyglądać. Dobierasz tło, wybierasz grafikę i dodajesz napisy. A co zrobić, żeby otrzymać takie spersonalizowane etui?

Potrzebne są 3 kroki:

 1. wyślij bezpłatny SMS o treści ETUI pod nr 80777,
 2. doładuj konto kwotą przynajmniej 5 zł (jeśli masz ofertę  na kartę),
 3. otrzymasz unikalny kod – użyj go na stronie fnnycaese.pl/kreator projektując swoje etui

Na wspomnianej stronie znajdziesz też kolekcję własnych grafik Plusha. Mogą być dla Ciebie inspiracją.

A ile masz czasu, żeby skorzystać z promocji? „Etui w Plushu” kończy się 17 czerwca albo wraz z wyczerpaniem puli kodów. I pamiętaj, że kiedy już dostaniesz swój kod, musisz go wykorzystać do 17 lipca 2019.

I jeszcze jedno, na jeden numer telefonu można otrzymać tylko jeden kod.

Oczywiście wszelkie dodatkowe szczegóły znajdziecie bezpośrednio na stronie Plusha.

A swoją drogą, całkiem sympatyczny pomysł. Ciekawe ile osób na mieście zacznie się kręcić z plushowymi etui?

Abonament no limit – czy warto?

Telefon mieć trzeba. Chyba nikt nie ma już co do tego cienia wątpliwości. Jak telefon to i jakiś abonament. Tylko jaki? Czy lepiej wziąć najtańszy z płatnymi SMS-ami i internetem? A może jednak bardziej opłaci się abonament no limit? Zastanówmy się nad tym chwilę.

Najtańszy abonament, a abonament no limit

Zacznijmy od tego, że najtańszy abonament można mieć za kilkanaście złotych. U operatorów wirtualnych rzecz jasna. Zawiera on nielimitowane połączenia, nielimitowane SMS-y i niewielki pakiet internetu. A czego w nim nie ma? Zazwyczaj nie ma MMS-ów. No i internetu dostaniecie naprawdę niewiele.

Owszem u niektórych operatorów MVNO możecie dostać abonament jeszcze taniej. Np. Otvarta proponuje taryfę kosztującą 7,99 zł miesięcznie. Ale w tej kwocie dostaje się jedynie 60 min na połączenia do wszystkich, nielimitowane połączenia w sieci i 0,5 GB internetu. Żeby wysyłać SMS-y trzeba dokupić pakiet 50 lub 100 SMS albo pakiet SMS no limit. Oczywiście są dodatkowo płatne, więc i tak z takim pakietem zapłacicie przynajmniej 11/12 zł.

Zaletą tanich abonamentów jest oczywiście ich cena. Dla niektórych to najważniejszy czynnik i oczywiście szanujemy to.

Okazuje się jednak, że wystarczy dołożyć 10- 15 zł, żeby mieć wszystko. Abonament no limit wcale nie musi być drogi, a zawiera znacznie więcej.

Abonament no limit

Żeby było jasne o jakich kwotach mówimy, najtańszy nielimitowany abonament można mieć już za 24,50 zł. Zaletą abonamentów bez limitu jest to, że obejmują wszystko. Macie w nich nie tylko połączenia, SMS-y i trochę internetu, ale też MMS-y i duuużo internetu.

Dla osób, które korzystają z telefonu do surfowania po sieci, do udzielania się na portalach społecznościowych, a do tego dużo dzwonią, SMS-ują i od czasu, do czasu wysyłają MMS-y, abonament no limit jest jedynym rozsądnym wyjściem.

Są jednak osoby, które używają telefonu tylko do tego, żeby czasem gdzieś zadzwonić albo odebrać SMS-a. W takim przypadku lepiej będzie wybrać tańszy abonament. No bo faktycznie po co płacić dodatkowo za coś, z czego się i tak nie korzysta?

Prawda jest jednak taka, że do tej drugiej grupy zalicza się coraz mniej ludzi i są to raczej osoby starsze. Dla młodych standardem staje się już no limit i zapewne przyjdzie moment, kiedy ten standard będzie obejmował wszystkich. Abonament rodzinny może być dla wielu osób również ciekawą alternatywą.